TAK ICH WIDZIMY

Temat ten poświęcamy Włodarzom Naszego miasta, gminy oraz powiatu. Oceń ich pracę oraz pokaż co mogli by zrobić lub robić czego nie powinni.

Moderator: Ateison

JAK OCENIASZ PRACĘ ORGANÓW ZAMORZĄDOWYCH w KRASNYMSTWAWIE i OKOLICACH

BARDZO DOBRZE
5
9%
DOBRZE
10
18%
ŚREDNIO
10
18%
MARNIE
16
29%
NIE MA CZEGO OCENIAĆ
14
25%

Liczba głosów: 55

ILovePoland
Kontaktowanie:

Re: TAK ICH WIDZIMY

Postautor: ILovePoland » pn kwie 20, 2009 1:20 pm

hehehe , nie wiem jeszcze czy będę startował, ale tego nie wykluczam i w przeciwieństwie do naszego premiera nie będę obiecywał cudu:D
Rządzić powinni ludzie, którzy mają na sercu dobro miasta i to powinno być główne kryterium, którym kierują się osoby rządzące.
I nie mów do mnie chłopku roztropku "te" bo ja żaden "te" jestem dla Ciebie , z tego co wiem kolegami nie jesteśmy:)

Za co odpowiada samorząd? Za miasto!! Za ludzi!! A może za diety, za pensje?? Co??

O knajpy motyla nic nie wiem, o nim z resztą też.

Oj jak was przy korytku boli krytyka. A powinna motywować... cóż.

krasnostawiak2006
Kontaktowanie:

Postautor: krasnostawiak2006 » pn kwie 20, 2009 1:46 pm

Szanowny Panie "ILovePoland" co Pan taki wrażliwy w temacie mówienia do Pana per Pan ?
Nie chciałem Pana w żaden sposób dotknąć i jeżeli tak sie stało to przepraszam.
Przypomne tylko, że to Pan we własnych postach notorycznie obraża ludzi pracujących w urzedach nazywając ich ............. sam Pan wie jak. Więcej niż 80 % tego co Pan pisze to są DYRDYMAŁY oderwane od rzeczywistości (tylko niech się Szanowny Pan zaraz nie obrazi).
Biurokracja jest wszędzie na świecie i być musi. Niech mi Pan uwierzy, że w naszym kraju nie jest jeszcze najgorzej. Wiem co mówię. i w całym świecie urzednicy nie są lubiani. Zarazem nie daje to Panu prawa pisania o tych ludziach tych wszystkich obelg, które był Pan łaskawy pisać.
Sam jestem przedsiębiorca i wiem, że nasze środowisko kupiecko-biznesowe to jest szczyt zakłamania i obłudy.
Jedynym usprawiedliwieniem dla Pana może byc tylko Pański młody wiek (bo chyba jest Pan młody).
Więcej szacunku proszę. DLA WSZYSTKICH.
to i Pana sznowac będą

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » pn kwie 20, 2009 2:19 pm

bez przesady, nie chce żeby pisano do mnie per pan, ale "te" to też nie jest coś co mi odpowiada.
Bardzo łaskawie proszę mi przedstawić obelgi jakich użyłem wobec urzędników.
Proszę także wypisać 80% moich wypowiedzi, które są dyrdymałami.
Co do środowiska to się zgadzam w pełni i do tego , że urzędnicy są potrzebni, także.
Biurokracja jest niezbędna, tylko że ilość urzędników powinna być wyważona a u nas jest z tym problem.

Jeszcze raz proszę listę obelg, a także dyrdymał w moim wykonaniu.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » wt kwie 21, 2009 5:52 pm

Polscott_Szkocja pisze:Admin to dla ciebie www.readycast.pl to odnosnie radia internetowego . Polecam ci tez showcast , koszta uruchomienia radia internetowego sa bardzo niskie , mozesz tez ''zatrudnic'' wspolpracownikow nie posiadajac studia radiowego
niestety na radio w najbliższej 5 -latce nie ma szans, ale gdyby się "zdarzyło" ILovePoland ma ramówkę jak w banku :lol:, rzeczywiście ubawiłem się do łez. Pozdrawiam.

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » czw kwie 23, 2009 8:16 am

Wymyśliłem sobie wczoraj taką małą symulację... ( być może to będzie kolejna dyrdymała wg Krasnostawiaka06, ale spróbuję:) ).

Wyobraźmy sobie jakąś firmę np. mała jednoosobowa firma transportowa ( towarowe taxi )
Jej właściciel osiąga przychód ok 4800 zł
Odprowadza ZUS - ok 800zł
płaci za telefon - ok100zł
utrzymanie miejsca pracy ( w tym przypadku auto )- ubezpieczenie, przegląd, wymiana części itp itd ok 500zł
odprowadza podatek - ok 300zł ( na podatkach za dobrze się nie znam, ale chyba nie przesadziłem)
płaci za miejsce postojowe ok 100zł
księgowa - 100zł

oprócz tego ma wydatki na dom ( w nim żona i 2 dzieci ):
opłaty ok 700,
"przeżycie" ok 1000zł ( przy założeniu, że małżonka także pracuje ),
raty kredytów ( standard ok 400 zł ),

w sumie wyda ok 4000 zł

Na inwestowanie w firmę ( w tym przypadku na paliwo ) zostanie mu ok 800zł ( ok 200 litrów ropy lub benzyny )
Przy średnim spalaniu 10 l/100 km jest w stanie przejechać 2000km w miesiącu. Przy średnim dochodzie z km= 2.40 zł daje to kwotę 4800 zł ( przychód )

Pytanie brzmi... Jak taka firma ma się rozwinąć?? Zwłaszcza w dobie kryzysu...

Otóż załóżmy, że Państwo jest w stanie zaryzykować i zrezygnować z wielkich zysków obniżając podatek i akcyzę na paliwo. W tej chwili to ok 70% ceny paliwa. Państwo zostawia sobie 20%, czyli obniża koszty paliw o 50%. Przy odpowiednim uregulowaniu prawnym ( blokującym nieuczciwe praktyki cenowe sprzedawców paliw ) cena paliwa nie powinna być większa niż 2.50 zł za litr benzyny lub ON.

W takim przypadku naszego przedsiębiorcę stać na 320 litrów paliwa, czyli przejechanie ok 3200 km.
W przeciągu 6 miesięcy ( bo potrzeba czasu na sprowadzenie klienta, pozyskanie zleceń itp ) jego przychód wzrasta do kwoty przekraczającej 7000 ( w najlepszym przypadku 7680 zł ), czyli na kolejne comiesięczne inwestowanie w firmę zostaje mu już ponad 2000 zł, to pozwala spełnić wymagania klientów, wykorzystać w pełni potencjał firmy, a w niedalekiej przyszłości zaowocować rozszerzeniem firmy, zatrudnieniem pracownika (ów ). Nasz przedsiębiorca mając więcej dochodów wydaje więcej ( co jest niezbędne do ruszenia gospodarki ) tworzy miejsca pracy ( a dziś z tym jest dramat ), rozwija firmę własną i daje szansę rozwoju innym.

Myślę , że to jest logiczne.

Kwoty , które podałem w założeniach są zgodne z prawdą, bądź różnią się nieznacznie.

Oczywiście faktem jest, że obniżenie cen paliw do takiego poziomu byłoby dla rządu bardzo trudnym i kosztownym posunięciem. Byłby to jednak ruch, który dałby gospodarce silny impuls do działania i zastrzyk pieniędzy. I nie trzeba by wpompowywać pieniędzy w gospodarkę, wystarczyłoby ich az tyle z niej nie zabierać.
To jest tylko prosta symulacja, dla jednaj przykładowej firmy. Obrazuje ona jednak, jak wielkie znaczenie dla gospodarki mają ceny paliw, nośników energii. Praktycznie każda firma jest od nich zależna.

czy więc nie byłoby warto zaryzykować?

krasnostawiak2006
Kontaktowanie:

Postautor: krasnostawiak2006 » czw kwie 23, 2009 2:13 pm

ZGADŁEŚ, TO KOLEJNE DYRDYMAŁY W TWOIM WYKONANIU.
Pewnie zaraz zapytasz "dlaczego".
Sam sobie odpowiedz. Przecież jesteś PRZEDSIEBIORCĄ i wiesz jak funkcjomuje gospodarka i kraj. :lol:

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » czw kwie 23, 2009 2:55 pm

ha ha wiedziałem:)
proszę więc o lepszy pomysł...
Tak się składa, że mimo młodego wieku co nieco na temat funkcjonowania przedsiębiorstw i gospodarki wiem.
Choć zapewne bardzo to kolegę krasnostawiaka boli:)
I zapewne napiszesz mi jeszcze, że polskie firmy w kraju mają wszelkie, optymalne warunki do funkcjonowania i, że potężne ceny nośników energii nie mają wpływu na ich funkcjonowanie?
Zapewne pojęcie wydajności przedsiębiorstwa, polskich firm nie dotyczy? Podatki, które płacimy od wszystkiego pewnie i tak są za małe?
A ja powiem tylko tyle, jak Państwo chce z narodu doić to powinno najpierw dać narodowi możliwość zarobienia, żeby potem było z czego utrzymywać i firmę i rodzinę i kraj.
W tej chwili jest odwrotnie najpierw trzeba płacić a potem może uda się zarobić coś dla siebie... Niestety ale ludzie nie mają kasy.
W europie litr paliwa to około 1/1000 minimalnej pensji, u nas to 1/200 i może napiszesz, że to nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie firm i gospodarki? Może to też dyrdymały?
Idźmy w tym kierunku to będziemy mięli Ukrainę niedługo tam teraz ceny kształtują się w granicach 1/140 min pensji.

"Żyj i pozwól żyć innym..." , a u nas jest troszkę inaczej - "Żyj I haruj, żeby było z kogo doić".

Pozdrawiam, dalej żyj w swoim idealnym acz pozbawionym ideałów świecie.

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Postautor: KUNG FU PANDA » czw kwie 23, 2009 3:34 pm

Korwin Mikke miał tendencje do podobnych symulacji, też na pierwszy rzut oka miały sens. Obecnie nie słyszymy ani o Korwinie ani o jego pomysłach, Kononowicz po prostu go wyparł lepszymi projektami, a ty maż szansę Konona na wakacje wysłać oby tak dalej.

obserwator
Kontaktowanie:

Postautor: obserwator » czw kwie 23, 2009 10:14 pm

Rozważnych i rzeczowych wpisów aż się chce poczytać myslę o krasnostawiak2006 i KUNG FU PANDA:) pozdrowienia:)
Niestety ILovePoland młodość ma to do siebie, że przy wielu zaletach brakuje jej doświadczenia i czasu na dogłębne przemyślenia i rozwagę ... a z tym Kononowiczem to popieram użytkownika KUNG FU PANDA jak ILovePoland będzie w przyszłych wyborach startował na radnego to możemy mieć ciekawszy ubaw niż z Kononowiczem;) hasło wyborcze już jest benzyna za 2,5:) już gdzieś to widziałem ... przy wyborach prezydenckich ... Korwin ach Korwin
Ale od czego jest demokracja :lol: :lol:

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » pt kwie 24, 2009 7:54 am

haha nie rozumiecie dalej nie rozumiecie...
i nie chcecie zrozumiec...
Ja nie napisałem, że benzyna za 2.50 to jest coś co ja wprowadzę bo na to to szans nie ma:)
Oczywiście wy rzeczowi porównujecie Mikke do Kononowicza i to jest jak najbardziej waszym zdaniem dobre porównanie.
Miałem na myśli coś innego zupełnie, ale nie chcecie tego zauważyć. Chciałem pokazać tymi pomysłami ( niedopracowanymi, które były tylko skromnym zarysem ) symbol.
Prosty symbol tego, że na forum publicznym można mając dobre intencje omówić jakiś temat. Niestety dyskusja była żadna, gdyż wiekowi , doświadczeni myśliciele woleli się skupić np na kwocie 2.50 niż na samej dyskusji dotyczącej cen nośników energii w Polsce. Czy też na stawce 10% zysku przy emeryturze zamiast dyskusji o faktycznym stanie polskiego systemu emerytalnego.
W każdym z tych tematów szukacie dziury i ją drążycie, samego meritum jednak nie chcecie podjąć, dlaczego?
Dziwi mnie to gdyż Obserwator, urzędnik państwowy, czy Pan Krasnostawiak06, jak mniemam czołowa osobistość polityki naszego miasta to ludzie , którym powinno zależeć na tym by ludziom żyło się dobrze.
Czy teraz tak jest, czy żyje się dobrze? Satysfakcjonująco chociaż? Mi się wydaje , że nie do końca.
A dlaczego nie napiszecie, że np. Na paliwo za 2.50 szans nie ma , ale można dążyć do obniżek cen w granicach 10%? To już by była jakaś dyskusja.
Ten pomysł z benzyną o obniżką o 50 % był utopijny wiem to i nierealny, natomiast to nie był żaden projekt, tylko logiczne porównanie. Obraz tego jaki wpływ mają nośniki energii na całą gospodarkę. Przecież ceny paliw wpływają na ceny towarów i usług bardzo bezpośrednio.

Wracając do Korwina- Mikke oceniacie jego politykę, a to bardzo dziwne bo ten człowiek nigdy nie był u władzy. Natomiast wybitne jednostki jak Oleksy, Jaskiernia, Kołodko i jeszcze paru innych geniuszów owszem. Ich się jakoś nie czepiacie mimo, że za swoich rządów przekręcili naród jak chcieli.

Jeszcze raz powtarzam moje pomysły to nie projekty, tam nie ma żadnych sztywnych założeń, można je modyfikować, sprawdzać, robić różne rzeczy natomiast trzeba podjąć temat, stworzyć dyskusję.

Ja bardzo chętnie podyskutuję, poczytam jak wygląda wasze spojrzenie na naszą politykę. Krytykę także szanować trzeba, bez tego nie da się nic stworzyć.

Piszemy o sprawach państwowych mimo, że lokalnie nie mamy na nie wielkiego wpływu. Możemy więc porozmawiać o projektach bliższym nam wszystkim, o tym co będzie się działo w naszym kochanym mieście w najbliższym czasie, jakie są plany, co robić, żeby się rozwijało itd. itp.

Pozdrawiam was naprawdę serdecznie i zapraszam do prawdziwej kreatywnej dyskusji:)

A tak na marginesie to naprawdę politycy nie mają lepszych pomysłów niż chociażby ten?? http://finanse.wp.pl/kat,104546,title,C ... caid=17e80

Wróć do „RZĄDY SAMORZĄDÓW Krasnystaw, Izbica, Siennica, Kraśniczyn, Gorzków, Fajsławice, Łopiennik, Rudnik”