najlepszy salon zakład optyczny w Krasnymstawie

Witam tutaj proszę wpisywać propozycje nowych tematów.

Moderator: Ateison

fasola
Kontaktowanie:

najlepszy salon zakład optyczny w Krasnymstawie

Postautor: fasola » śr paź 05, 2011 4:26 pm

Witam wszystkich forumowiczów. Od pewnego czasu muszę niestety (albo stety) nosić okulary. Te które mam obecnie są już za słabe i nieco zdezelowane. Najpierw muszę zbadać wzrok, a nie chce mi się czekać w kolejce do okulisty kilka tygodni ani bulić za badanie prywatnie. Widziałam na mieście ogłoszenie, że w nowym salonie na Okrzei są badania jeśli się kupuje okulary. Dzwoniłam tam i faktycznie tak jest. Trzeba się tylko zapisać. Poprzednie okulary robiłam u Figla, ale teraz nie mam czasu na bieganie po okulistach. Na jednym forum czytałam, że tam dobrze badają i jest taniej niż w Panoramie. Dlatego proszę o wasze opinie i z góry dziękuje za odpowiedzi :D

ABW
Kontaktowanie:

Re: najlepszy salon zakład optyczny w Krasnymstawie

Postautor: ABW » śr paź 05, 2011 7:51 pm

witam
ja również noszę okulary niestety :( , robiłem już okulary u kilku okulistów, w tym 2 razy w Krasnymstawie, nie będę wymieniał zakładów by nie robić antyreklamy, trzeci raz w Krasnymstawie była właśnie panorama Vision E.... I jestem bardzo bardzo zadowolony, kupiłem w dobrej cenie markowe oprawki, do tego dobre szkła, a raczej plastiki HOYA cena około 700 zł, w zakładzie na mieście okulary kosztowały mnie około 500 zł w tym badziewne oprawki, szkła też po roku do wymiany. Nie jestem bynajmniej człowiekiem któremu każda ryska na okularach przeszkadza jednak, kiedy masz małe dziecko i w trakcie zabawy okulary lądują przynajmniej raz w tygodniu na podłodze, ważne jest aby były solidne. Zdarzyło mi się również obudzić w okularach i dają radę bez konieczności reperacji. Ponad to ważny jest serwis, zdarzyło mi się również, że musiałem wymienić noski w vision express zapłaciłem 1 zł, na mieście 10 zł, innym razem na zakrapianej imprezie zostawiłem okulary na kominku, po chwili kolega już na nich tańczył, kiedy zaniosłem je w częściach do vision miły Pan dziwnie na mnie popatrzył ale poskładał je w "kupę" i nie wziął ani grosza. Gorąco Polecam

fasola
Kontaktowanie:

Postautor: fasola » czw paź 06, 2011 6:02 am

Witam. I dziękuję za szybką odpowiedź. Na innym forum znalazłam informacje, że w Opticonie jest taniej niż w Vision Expres w Panoranie hmm :roll: myślę że najlepiej będzie jak sama popytam o ceny. Ciesze się, że w końcu jesteś zadowolony z okularów :D

fasola
Kontaktowanie:

Postautor: fasola » pt paź 07, 2011 6:54 am

Sprawdziłam wczoraj ceny osobiście i faktycznie jest spora różnica. W Panoramie w Vision E. oprawki metalowe kosztują o około 100 zł więcej niż identyczne marki w Opticonie :o Ja też byłam w szoku! :shock: Co się zaś tyczy samych soczewek to o dziwo równiez są tańsze. Firmy Hoya (tej co Ty masz ABW) z antyrefleksem kosztują poniżej 150 zł a w Vision powiedzieli, że prawie 200 zł i to z jakiejś innej firmy.
http://www.opticonkrasntstaw.darmowefor ... ?topic=3.0
Na tym forum też piszą o tym optyku. Potwierdzam tapeta faktycznie śliczna :D . Zapisałam sie na badanie i tam zrobie sobie okulary.

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Postautor: KUNG FU PANDA » pt paź 07, 2011 2:13 pm

jeśli możesz wydać mnie za tę samą jakość nie zastanawiaj się, przecież to wkońcu tylko okulary co 2 lata nowe :mrgreen:

fasola
Kontaktowanie:

Postautor: fasola » pt paź 07, 2011 5:53 pm

Ja moje obecne okulary noszę już ponad trzy lata :) Między innymi dlatego potrzebuję zmiany. Badanie mam we wtorek po południu, bo tak mi akurat pasowało. Jak już będę po to oczywiście podzielę się z wami swoimi wrażeniami. Widziałam tam takie śliczne oprawki Vogue, no po prostu zrobione jak gdyby specjalnie dla mnie. Co prawda to jedne z droższych w tym optyku, ale przecież będę je nosić przez co najmniej kolejne trzy lata :lol: Poza tym dla mnie okulary to nie tylko poprawa jakości mojego życia (w zasadzie to bez nich nie jestem w stanie normalnie funkcjonować), ale też mój wizerunek, dlatego muszą dobrze wyglądać :mrgreen: Trzeba to jeszcze tylko wytłumaczyć mojemu mężowi :)

ABW
Kontaktowanie:

Postautor: ABW » sob paź 08, 2011 12:36 am

mężowi to najlepiej tłumaczyć bez okularów, może łatwiej to przełknie ;) :lol: , a tak na poważnie to osoby nie noszące okularów nigdy nie zrozumieją dlaczego okulary mogą być warte swojej ceny. To jest tak jak z okularami polaryzacyjnymi jak już raz spróbujesz dobrego więcej smoluchów nie założysz.... i jeszcze wiele można by pisać ale... czekamy na Twoje wrażenia z wizyty

fasola
Kontaktowanie:

Postautor: fasola » sob paź 08, 2011 5:47 am

Święte słowa ABW! Święte słowa :D Komuś kto nie nosi okularów faktycznie trudno to zrozumieć. Wspominasz o polaryzacji. Czy możesz mi napisać co to jest :?: Rozumiem, że to coś pożytecznego i oczywiście masz to w swoich okularach :)

ABW
Kontaktowanie:

Postautor: ABW » ndz paź 09, 2011 6:12 pm

Przepraszam nie wyraziłem się jasno, polaryzacja wg mojej wiedzy występuje w okularach słonecznych (być może w korekcyjnych również występuje, nie wiem), oczywiście mam wysłużone okulary słoneczne z polaryzacją sprawdzają się rewelacyjnie, kupiłem w tym roku bardzo dobrej firmy okulary bez polaryzacji i w rezultacie użyłem ich może 5 razy przez całe wakacje. Nigdy więcej nie zdecyduję się na zakup okularów słonecznych bez polaryzacji.

jeśli chcesz więcej poczytaj

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polaryzacja_%28optyka%29

fasola
Kontaktowanie:

Postautor: fasola » śr paź 12, 2011 2:59 pm

Witam. Odzywam się dopiero dziś bo jakoś wcześniej nie było Kiedy. Oczywiście byłam na badaniu i kupiłam okulary w Opticonie. Było dość sporo ludzi, bo mają teraz jakąś akcję darmowych badań wzroku. Jeśli chodzi o samo badanie to po prostu rewelacja!!! Pan, który bada bardzo dokładnie mi wszystko tłumaczył i był niezwykle miły. Nigdy jeszcze nie byłam na tak szczegółowym badaniu wzroku ( a miałam ich już kilka w sowim życiu :D ). Najpierw obserwowałam balonik w jakimś buczącym urządzeniu :lol: . Potem patrzyłam na światełko w czymś przypominającym trójkątne, płaskie pudełko. Następnie całe to brzęczące ustrojstwo odjechało na bok, a przed moimi oczami pojawiło się jakieś zupełnie inne urządzenie, którego dotąd nigdy wcześniej nie widziałam. I wtedy dopiero się zaczęło. Badający wyświetlał mi na ścianie różnej wielkości literki i cyferki, coś tam przestawiał i pytał czy mogę je przeczytać. Potem wyświetlał różnokolorowe prostokąty i pytał który jest wyraźniejszy czerwony czy zielony. Wyświetlał mi też różne kółka z przerywanymi liniami, kwadraty z kółkiem w środku i wiele, wiele innych, których już w tej chwili nie pamiętam. Potem jeszcze tylko zajrzał w oczy przez kolejne świecące urządzenie :D, a na koniec zrobił mi takie śmieszne okrągłe okularki, żebym mogła sobie w nich pochodzić i przekonać się jak teraz będę widzieć, a widzę o wiele wyraźniej niż w starych okularach. Całe badanie trwało około pół godziny, ale było naprawdę bardzo dokładne. Tak że z czystym sumieniem mogę polecić tego optyka. Kupiłam oprawki te, które wcześniej sobie upatrzyłam markowe firmy Vogue, do tego bardzo dobre soczewki firmy Hoya z łatwoczyszczącym się i szybko odparowującym antyrefleksem :lol: W sumie zapłaciłam 590 zł. Rewelacyjne badanie jest w cenie okularów. Oczywiście mogłam tez kupić o wiele tańsze okulary (najdroższa jest moja oprawa, ale były całkiem fajne za 70 zł), jednak nie po to pracuje, żeby ciągle kupować to co najtańsze :D Oczywiście mój mąż, kiedy usłyszał taką cenę stwierdził, że po co mi takie drogie okulary skoro mogę sobie zrobić dużo taniej i że nie stać nas teraz na taki wydatek, bo on naprawił hamulce w samochodzie, a idzie zima i trzeba opony wymienić i on musi to zrobić bo przecież nie można jeździć w zimie samochodem bez hamulców i na złych oponach. No to mu wytłumaczyłam, że okulary są mi o wiele bardziej potrzebne niż samochód, bo bez nich nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, nie wspominając już o prowadzeniu samochodu. Ależ się rozpisałam :D Kończę zatem. Reasumując szczerze gorąco polecam tego optyka. Naprawdę warto zrobić tak okulary :!:

Wróć do „PROPOZYCJE NOWYCH TEMATÓW - FORUM KRASNYSTAW”