Strona 1 z 1

Czy warto robić studia II stopnia

: pt lut 27, 2015 8:07 am
autor: Ewelina
Moja siostra zastanawia się nad podjęciem nauki na studiach II stopnia (czyli studia uzupełniające po których można uzyskać tytuł mgr). Obecnie ma skończone studia I stopnia i tytuł licencjat (kierunek to finanse i rachunkowość). Obecnie mieszka we Wrocławiu i tam na jednej z uczelni jest oferta na studia uzupełniające http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/stu ... tradycyjna

Czy waszym zdaniem warto w ogóle robić taki tytuł? Czy ma to sens? Czy lepiej czas i pieniądze zainwestować w jakiś praktyczny kierunek podyplomowy albo w dobre szkolenie? Zapraszam do dyskusji.

Re: Czy warto robić studia II stopnia

: czw sie 18, 2016 12:41 pm
autor: magdamm
Na pewno warto, ale nie można zapominać o stażu i dodatkowych kursach. Może niech poszuka najpierw dużej firmy, gdzie mogłaby odbyć staż. W takich miejscach mają profesjonalne programy do rachunkowości i naliczanie płac jest z nimi łatwiejsze. Sama pracuję w ten sposób jako kadrowa, zajmuję się płacami i najlepszym programem do tego według mnie jest Payroll od Unit4. Takie doświadczenie jest na wagę złota, jeśli chce się pracować w księgowości i rachunkowości.

Re: Czy warto robić studia II stopnia

: pn sie 22, 2016 11:48 am
autor: kipola
Pewnie, że warto :) Na twoim miejscu zainteresowałabym się księgowością i rachunkowością. Pomimo tego, że korzysta się coraz więcej z programów do księgowości, to nigdy w pełni nie zastąpią one pracownika. Także ucz się jak jest prowadzona pełna księgowość i zapoznawaj się z oprogramowaniem księgowym, chociażby tym od polskiej firmy Yuma.