Masz katar? Spróbuj wody morskiej.

Wszyscy o wszystkim i o niczym

Moderator: Ateison

omieg
Kontaktowanie:

Masz katar? Spróbuj wody morskiej.

Postautor: omieg » wt maja 10, 2016 8:15 pm

Nieleczony katar może prowadzić do zapalenia zatok, ucha środkowego, a także górnych dróg oddechowych. Dlatego nie należy bagatelizować tego schorzenia. Do tej pory najczęściej lekarze zalecali leki w postaci kropli, które obkurczały naczynia krwionośne. Przynosiły one chwilową ulgę, ale przy dłuższym używaniu powodowały przewlekły obrzęk błony śluzowej nosa lub jej wysuszenie. W skrajnych przypadkach następował nawet zanik błony śluzowej co prowadziło do pojawienie się tzw. kataru polekowego. Dlatego ostatnio preferuje się zamiast leków obkurczających naturalne metody nawilżania śluzówki nosa, które jednocześnie powodują zatrzymanie i leczenie infekcji. Do tego służą roztwory wody morskiej, albo fizjologicznej w atomizerach http://wylecz.to/pl/choroby/uklad-oddec ... -nosa.html .
Sprawdziłem. Kupiłem w aptece zwykłą wodę fizjologiczną NaCl 0,9 % w ampułkach. Cena była w groszach. Co dziwne pomogło.
Obrazek

mąka
Kontaktowanie:

Re: Masz katar? Spróbuj wody morskiej.

Postautor: mąka » pn maja 16, 2016 11:11 am

To bardzo ciekawe. Ciekawa jestem czy pomaga przy alergiach. Swoja drogą nie spotkałam się by w jakiejkolwiek aptece to zaproponowano. Najczęściej gdy idziemy do pani farmaceutki z objawami grypy proponują nam pochodne paracetamolu lub aspiryny. A my nie zastanawiamy się że kupując leki o różnych nazwach kupujemy ciągle to samo. Leki te działają głównie przeciwgorączkowo, co przy niskich temperaturach nie jest wskazane. Temperatura to odruch obronny organizmu, dzięki której organizm walczy z chorobą. Oczywiście niska temperatura maksymalnie do 38,5 stopnia.
Na świecie, głównie we Francji, Wielkiej Brytanii, czy w Czechach, w takich stanach przeziębienia, czy grypy w ramach leczenia podstawowego podaje się leki homeopatyczne. Są one produkowane w oparciu o medycynę naturalną. Tak jak to robiły nasze prababki. Przykładem jest oscillococcinum - http://oscillo.pl/grypa-i-przeziebienie/ . Skład leku to po prostu rosół z kaczki, jaki na przeziębienie robiła moja babcia mówiąc, że od lat tak w naszej rodzinie leczy się przeziębienie.

Wróć do „BARDZO LUŹNE TEMATY”