Hotspot Krasnystaw

Krasnystaw w Internecie

Moderator: Ateison

Awatar użytkownika
art
Kontaktowanie:

Hotspot Krasnystaw

Postautor: art » sob kwie 11, 2009 1:59 pm

Witam wszystkich
Chciałbym się dowiedzieć czy Krasnymstawie jest sens uruchomienia HOTSPOTA na rynku miejskim ??
Proszę o sugestie w tej sprawie.

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Re: Hotspot Krasnystaw

Postautor: KUNG FU PANDA » sob kwie 11, 2009 3:44 pm

Ja chętnie skorzystam, czy to ten chodzi??? ->http://www.akashanet.pl/hotspot

Awatar użytkownika
art
Kontaktowanie:

Postautor: art » wt kwie 14, 2009 2:01 pm

Nie to całkiem inna firma
pozdrawiam

Marcin_W
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin_W » pn kwie 27, 2009 5:24 pm

art pisze:Witam wszystkich
Chciałbym się dowiedzieć czy Krasnymstawie jest sens uruchomienia HOTSPOTA na rynku miejskim ??
Proszę o sugestie w tej sprawie.

Co to za pytanie "art" ? czy jest sens? a jakie są argumenty za tym aby go nie uruchamiać? To przecież ma wpływ na uatrakcyjnienie naszego rynku oraz budowanie społeczeństwa informacyjnego. Mieszkańcy naszego miasta odpoczywając na ławeczkach mogliby cieszyć się bezpłatnym, bezprzewodowym dostępem do sieci Internet. Byłaby to także atrakcja (lub ułatwienie) dla turystów odwiedzających nasze miasto, którzy będąc na wakacjach, a mając ze sobą laptop, palmtop czy też telefon z kartą wi-fi, mogliby odbierać pocztę, sprawdzić pogodę czy też dzielić się wrażeniami ze znajomymi poprzez komunikator. Przydatne też byłoby to dla zjeżdżających na weekendy (lub inne przerwy) studentów, którzy stały dostęp do neta mają w akademiku lub na stancji a w rodzinnym domu go nie potrzebują. Takich korzyści można by wymieniać wiele natomiast wad nie ma w zasadzie żadnych więc pytanie o sens jest zupełnie niezasadne.
Moim zdaniem dopełnieniem rewitalizacji starówki powinno być uruchomienie miejskiego hotspot-a. Niestety pomimo tego, że ostatnio w naszym mieście realizowane są imponujące inwestycje proste sprawy urastają do rangi wielkich problemów. Pozwolę sobie przypomnieć, że o potrzebie budowy (uruchomienia) miejskiego hotspot-a mówiłem (wskazywałem) już prawie 1,5 roku temu (pierwsza interpelację w tej sprawie złożyłem we wrześniu 2007 r.). padły wówczas zapewnienia, że przedsięwzięcie to zostanie zrealizowane ponieważ jest potrzebne. Dziwi mnie fakt, że tak potrzebna, a jednocześnie prosta w wykonaniu i niekosztowna inwestycja (ok. 2.500 zł) zajmuje miastu uznającemu się za nowoczesne aż tak dużo czasu. Jest jednak dobra informacja. Na ostatniej sesji gdy po raz kolejny poruszyłem ten temat dostałem zapewnienie, że do wakacji miejski hotspot ruszy. To jest jeden z wielu przykładów "ociężałości" Miasta w prostych sprawach.
Dodatkowo nie przynosi chluby Miastu fakt, że pierwszym ogólnodostępnych punktem obsługującym strefę bezpłatnego bezprzewodowego Internetu jest hotspot prywatnej firmy lokalnej. Jest już uruchomiony (testowo) a pełny dostęp będzie realizowany od początku maja;) Realizacja tego słusznego przedsięwzięcia (głównie dla mieszkańców naszego miasta) zajęła tej prywatnej firmie kilka tygodni a Miasto nie daje rady juz przez 1,5 roku. Nie chcę tego nawet komentować.

Marcin Wilkołazki

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » wt kwie 28, 2009 12:27 pm

Miło Cię znów widzieć na forum Marcinie:)

Wiesz ja to odbieram tak... rzeczy, które ludzie widzą, na które patrzy potencjalny elektorat to trzeba robić bo wiadomo wybory idą itd. natomiast takie wciąż jeszcze nowatorskie i niestety niszowe rozwiązania mogą poczekać ( one wielu wyborców nie przyciągną).
Jest tylko jeden mały problem mały drobiazg... Kto będzie z tego korzystał? Uczniowie z podstawówek, techników czy liceów? Czasem jakiś przedstawiciel handlowy? Bo ani student ani turysta.
Turystów u nas nie ma, bo sam kościół Św. Franciszka i deptak nie wystarczą, żeby ich przyciągnąć. Jak ich sprowadzić? Jak wiesz jest kilka pomysłów, ale póki co to wg pewnych osób dyrdymały. Kilka lat studiowałem turystykę, ale co to ma za znaczenie...
Studenci? No niestety trochę przerażający fakt, ale u nas ich nie ma, bo nie ma wyższych uczelni. Zamość, Chełm, Lublin, nawet Tomaszów Lubelski mają wyższe uczelnie. Co ciekawe nawet Tarnogóra, tak TARNOGÓRA już niedługo będzie miała u siebie filię uczelni wyższej z Łodzi.
A my? No cóż światła na skrzyżowaniach, wykorzystany potencjał turystyczny, wyższe uczelnie, jak widać są nam niepotrzebne. Niech młodzi ludzie wyjeżdżają gdzie indziej, po co dać im możliwość studiowania na miejscu? Jeszcze by tu pracę znaleźć chcieli! Akyś pomyśle zgiń przepadnij...

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » pn paź 25, 2010 7:46 pm

Korzystam z niego praktycznie nacodzień.Jest to w miare stabilne łącze o niskim ping-u pozwalające na dobre połączenia z serwerami ze wszsytkich kontynentów,jak i serwerami łączącymi wszystkie kontynenty.Co by niemówić,że jest marne bo jest marne! Ale jest.W nagłych przypadkach jest nieocenione.
PS.
Ma kilka ukrytych wad o których lepiej na forum niepisac,np jest monitorowane.
Przepraszam za błędy ortograficzne spowodowane moją dysortografią.

Wróć do „E - KRASNYSTAW”