POLSKI KLER

Moderator: Ateison

EDUKATOR
Kontaktowanie:

POLSKI KLER

Postautor: EDUKATOR » pn paź 25, 2010 9:19 pm

http://www.youtube.com/watch?v=nEOMUY-t_Q8

Czy Polska potrzebuje kleru w takiej panoszącej się formie, jaką tu mamy? Czy kler jest nam tu niezbędnie potrzebny do naszego życia i prze-życia?
Zrozumiałe, że zaraz posypią się moherowe strzały we mnie.
Uważam jednak, że nasza narodowa bieda i zacofanie wynika z ogromnych obciążeń finansowych budżetu naszego państwa, jakie ponosimy na rzecz kleru. Dostępne są dość szczegółowe informacje na ten temat.

To sumy rzędu miliardów złotych! Powodzianom żyłoby się o wiele lepiej, niż przed powodzią, gdyby dostali choćby malutką cząstkę tej kasy. Ci jakże obłudnie „wstrzemięźliwi” ludzie coraz bardziej panoszą się, wnikają coraz głębiej w struktury naszego państwa i doją, doją, doją… Jesteśmy omamiani, zalewani tendencyjnymi informacjami służącymi utrzymania nas w przekonaniu, że wiara to kler.

Nie jestem ateistą. Bardzo głęboko wierzę w Boga, chociaż nie mam definicji, w jakiej postaci mamy Go postrzegać. Ale ci panowie w czarnych uniformach, chociaż bywają kapiące złotem, na pewno nie są synonimem Boga. To wyrachowana instytucja żerująca na przeciętnym obywatelu naszego kraju.

I na zakończenie głos polskiego kościoła - jeszcze młody człowiek mam nadzieję kleryk.... zastanawiam się czy w Ci habicie to geje czy zwykłe pedały ??? wg oratora

http://www.youtube.com/watch?v=akNs5JOh ... re=related

Monio
Kontaktowanie:

Re: POLSKI KLER

Postautor: Monio » czw lis 11, 2010 8:06 pm

zgadzam się, sam uważam, że powinien być jasny rozdział państwa od kościoła, polski kościół to państwo w państwie, czasem mi się wydaje że parafianie są ich sługami a nie w drugą stronę tak jak to być powinno...i szlag mnie trafia jak z ambony ksiądz mówi na kogo głosować, już nie mówiąc o ciągłych brakach pieniędzy, do kościoła chodzić nie mam zamiaru mimo, że wierzę i wiem, że są księża z powołaniem, mający wizję lepszego świata i służący ludziom, ale oni są zazwyczaj spychani daleko żeby się nie wychylali...Krasnystaw też nie jest od tego wolny, moja parafia pw św F.Ksawerego to istny cyrk pod rządami tego proboszcza, już nawet na Pasterkę czy Rezurekcję nie mam ochoty chodzić, bo wraz z tym księdzem straciły swoją magię i szczerze powiem, że nie wiem czy kiedykolwiek wrócę do polskiego kościoła, staroświeckie poglądy i moherowa armia nie zachęca do uczestnictwa w tym bajzlu...

Wróć do „KRASNYSTAW - Nasze miasto”