Remont KDK

Temat poświęcony rozwojowi miasta, gminy i powiatu Krasnystaw.

Moderator: Ateison

Awatar użytkownika
Ateison
Posty: 153
Rejestracja: wt lut 03, 2009 6:52 pm
Kontaktowanie:

Remont KDK

Postautor: Ateison » ndz wrz 19, 2010 8:39 am

Miasto Krasnystaw przystępuje do rozbudowy budynku Krasnostawskiego Domu Kultury, wartość zaprojektowanych prac wynosi 12 251 900,02 zł. Jest to możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na realizację projektu „Poprawa dostępności do obiektów i dóbr kultury w Mieście Krasnystaw poprzez rozbudowę, remont, przebudowę i termomodernizację budynku Krasnostawskiego Domu Kultury”. Możliwość realizacji tego projektu to ogromny sukces Samorządu Miasta.
Realizacja projektu będzie polegała m.in. na: rozbudowie budynku i kompleksowej termomodernizacji, wymianie dachu i montażu kolektora słonecznego, zamontowaniu windy, instalacji monitoringu i zakupie sceny. Bardzo ważną kwestią jest dostosowanie krasnostawskiego kina do najwyższych europejskich standardów – zostanie powiększona i wyposażona w klimatyzację sala kinowa, zamontowane zostaną nowe fotele w liczbie 234, będzie nowa scena i panoramiczny ekran o formacie 9x4 metra, nastąpi pełna cyfryzacja zarówno obrazu, jak i dźwięku. Po zakończeniu realizacji projektu mieszkańcy Krasnegostawu będą mogli oglądać najnowsze filmy już dzień po ogólnopolskiej premierze w cyfrowej jakości 3D oraz delektować się cyfrowym, przestrzennym dźwiękiem z 19 najwyższej jakości głośników.

Podczas remontu zostaną odnowione istniejące pomieszczenia, jak również powstaną nowe, i tak do dyspozycji mieszkańców będą m.in.:
- w pełni wyposażona w nowe instrumenty sala prób dla orkiestry dętej;
- sala plastyczno-rzeźbiarska wyposażona m.in. w koło garncarskie i kawalety (trójnogi z obrotowym blatem) rzeźbiarskie;
- pokój muzyczny, w którym będą mogły ćwiczyć zespoły działające przy KDK;
- sala baletowo-taneczna wyposażona w lustra;
- pracownia fotograficzno-filmowa – wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt fotograficzny, komputerowy i multimedialny (rzutniki, kamera, telewizor, odtwarzacze Blu-Ray i DVD), w której będą mogły się odbywać zajęcia fotograficzne, dyskusyjny klub filmowy oraz zajęcia informatyczno-graficzne;
- sala teatralno-recytatorska – na potrzeby już działającego amatorskiego teatru przy KDK oraz dla osób chcących rozwijać swoje zainteresowania słowem mówionym;
- sala konferencyjna wyposażona m.in. w ekran multimedialny, krzesła dla 200 osób oraz stoły, która będzie służyła podczas organizacji konferencji, szkoleń czy imprez kulturalnych;
- sala wystawowa;
- kasa z systemem sprzedaży elektronicznej;
- holl z zamontowanym nowoczesnym systemem ekspozycyjnym.

Remont Domu Kultury wpłynie na atrakcyjność kulturalną Krasnegostawu oraz umożliwi organizowanie nowych imprez kulturalnych spełniających oczekiwania mieszkańców, poprawi jakość oferowanych oraz pozwoli na organizowanie nowych zajęć kulturalnych i kół zainteresowań.

Dzięki tej wielomilionowej inwestycji rozszerzy się oferta programowa KDK, poprawi się dostępność do inicjatyw kulturalnych dla osób niepełnosprawnych, wzrośnie estetyka przestrzeni w centrum miasta, a także Krasnystaw wzmocni swoją pozycję w regionie.

Nowoczesny, znakomicie wyposażony budynek umożliwi organizację imprez kulturalnych na najwyższym europejskim poziomie oraz pobudzi życie kulturalne i społeczne zarówno w mieście, jak i w powiecie.

Odnowiony Dom Kultury dołączy do innych jednostek organizacyjnych Miasta Krasnystaw, które zostały wyremontowane przy pomocy środków zewnętrznych, dzięki czemu Krasnystaw może być prawdziwą wizytówką Lubelszczyzny i przykładem dobrej pracy na rzecz swoich mieszkańców.
Galeria fot na stronie głównej
Źródło http://www.kakkrasnystaw.pl
Przepraszam za błędy ortograficzne spowodowane moją dysortografią.

KUNG FU PANDA
Posty: 116
Rejestracja: czw gru 18, 2008 4:44 pm
Kontaktowanie:

Re: Remont KDK

Postautor: KUNG FU PANDA » pn wrz 20, 2010 9:13 pm

poprawny adres to oczywiście www.kdkkrasnystaw.pl


to prawda klika projektów zrealizowano i kilka się realizuje z pieniążków unijnych. Zamość pełna gębą korzysta z Norway Grants myślę, że Krasnystaw również ma szanse na spore pieniądze z tego funduszu pytanie tylko czy pomysłów nie zabranie UM

Awatar użytkownika
Ateison
Posty: 153
Rejestracja: wt lut 03, 2009 6:52 pm
Kontaktowanie:

Re: Remont KDK

Postautor: Ateison » sob paź 09, 2010 12:30 pm

Zaułek nadrzeczny o którym juz napisałem byłby okazałym miejscem w miescie.Dla turystów wjerzdzających do miasta pzez most,taki okazały bulwar nad wodą to powód do zgrzytów zębami..
Przepraszam za błędy ortograficzne spowodowane moją dysortografią.

Awatar użytkownika
Ateison
Posty: 153
Rejestracja: wt lut 03, 2009 6:52 pm
Kontaktowanie:

Re: Remont KDK

Postautor: Ateison » sob paź 09, 2010 1:14 pm

Zapomniałem dodac o tych funduszach,że z nimi jest tak jak niewykorzystują to niebedą przyznawac,bo po co komus coś dawać jak i tak niebiorą.
Przepraszam za błędy ortograficzne spowodowane moją dysortografią.


Wróć do „PLANY ROZWOJOWE MIASTA I OKOLIC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości