KRASNOSTAWSKIE SZKOŁY

Moderator: Ateison

EDUKATOR
Kontaktowanie:

KRASNOSTAWSKIE SZKOŁY

Postautor: EDUKATOR » ndz gru 07, 2008 12:43 pm

Zastanawiam się jak to się dzieje, że Krasnystaw małe miasteczko z kilkoma szkołami, jednak jakże rożnymi oczywiście różnorodności tychże szkół nie oceniam pod kątem profilu czy też etapu edukacji młodego człowieka, a bardziej pod kątem poziomu nauczania czy też jakości bazy dydaktycznej.

Jeżeli porównamy np szkołę podstawową nr1 i choćby najbardziej widowiskowy bo w centrum miasta zespół szkół ponadgimnazjalnych n1 to w wyniku porównania otrzymujemy PIĘKNA i BESTIA - piękny obiekt z nowoczesnym wyposażeniem kontra sypiące się tynki z przestarzałym wyposażeniem włączając to geriatryczną w 50% kadrę dydaktyczną. Zdaje sobie sprawę, iż porównywane placówki mają inne źródła finansowania. Jednak obie na utrzymywaniu finansów publicznych, zatem problem leży nie na poziome ministerstwa, a gdzieś znacznie niżej. Może tak właśnie wygląda stosunek jakości organów samorządowych odpowiedzialnych za podległe im placówki, a może porostu dyrektorzy szkół to ludzie reprezentujący zupełnie odmienny poziom menadżerski, jak również inną epokę. Jakoś tego nie mogę zrozumieć, a może zwyczajnie nie powinienem próbować tego rozumieć, jednak rodzic dziecka kończącego gimnazjum staje przed wyborem szkoły dla swojej pociechy i tek naprawdę powinien wiedzieć dlaczego jest jak jest.

eden

Re: KRASNOSTAWSKIE SZKOŁY

Postautor: eden » ndz gru 07, 2008 11:42 pm

Odpowiem krótko, gdyż jest już późno. Jeśli chcesz tylko w ten sposób porównywać to musisz wiedzieć, że dyrektorzy prowadzący szkoły zarówno podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne są również z różnych jak to nazywasz "epok". Czyli to już odpada. Natomiasty porównaj sobie podstawową opiekę zdrowotną (tzw. prywatną) i tzw. państwową. Kasa, chłopie tylko kasa. Natomiast jeśli już wejdziesz do wewnątrz tych szkół (np. na korytarz) to może zrozumiesz na czym polega różnica w kształceniu i wychowaniu. Pozdrawiam

zawiedziony
Kontaktowanie:

Re: KRASNOSTAWSKIE SZKOŁY

Postautor: zawiedziony » pt lis 26, 2010 6:15 pm

Ja tylko odradzam naukę w szkole społecznej w Krasnym. To jest jedno wielkie nieporozumienie. Jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć to daleko od tego przybytku... i nie życzę styczności z niekompetentną i kłamliwą panią dyrektor, którego ja doświadczałam przez rok!!!

Wróć do „NASZE SZKOŁY”